Mimo celnego strzelania i bardziej zmrożonego śniegu, Kamil Rosiek nie zrealizował planu i nie znalazł się w finałowej ósemce biathlonu na dystansie 15km. Rywalizację zakończył na 12 miejscu, pudłując na strzelnicy zaledwie jeden raz.

„To było moje najlepsze strzelanie w życiu, a do tego poprawiły się warunki na trasie” - powiedział Kamil Rosiek, któremu trener przed startem udzielił cennej rady. Polski zawodnik startujący na siedząco, treści rozmowy z trenerem nie zdradził.

„ Po prostu go posłuchałem i przypomniałem sobie, jak się strzela”- dodał Kamil Rosiek.

Warunki były dobre, strzelanie bardzo dobre, ale nie wszystko ułożyło się po myśli zawodnika.

„Na tym sledżu więcej zrobić się nie dało. Mam go od 8 lat. Technika poszła do przodu, a ja zostałem w tyle. Nie jest to sprzęt dostosowany do moich potrzeb, do mojej niepełnosprawności”- wyjaśniał Rosiek, który swój sprzęt porównał do malucha, podczas gdy inni zawodnicy w stawce poruszają się sprzętem na miarę Formuły 1.

Konkurencję wygrał Martin Fleig, dla którego jest to pierwszy medal paraolimpijski w karierze. W Soczi, na tym samym dystansie był 8. Potem jego forma regularnie rosła. Rok temu został mistrzem świata. W dzisiejszym wyścigu strzelał bezbłędnie. Jak twierdzi, kluczem do sukcesu, było wyobrażenie sobie, że to zwykły, codzienny trening.

2016-03-16 Biathlon K Rosiek 15, I Faron 12,5 km II 029 (1700x1364) (Kopiowanie)
2018-03-16 BIATHLON K ROSIEK 15 KM IWETA 12,5 KM 056 (1700x1345) (Kopiowanie)
2018-03-16 BIATHLON K ROSIEK 15 KM IWETA 12,5 KM 144 (1700x1234) (Kopiowanie)