We wczorajszych meczach hokejowych zmierzyły się reprezentacje Włoch i Szwecji oraz Czech i Korei Południowej.

W meczu Szwecja- Włochy sytuacja zmieniała się bardzo dynamicznie. W pierwszych dwóch tercjach pomimo lekkiej dominacji Włochów to Szwedom udało się dwukrotnie umieścić krążek w bramce rywala. Dokonał tego Szwedzki napastnik Per Kasperi. Pomimo wielu strzałów na bramkę szwedzką, Włosi na przerwę przed trzecią tercją schodzili z bardzo smutnymi minami.

Ostatnia tercja rozpoczęła się, czego można było się domyśleć od oblężenia bramki Szwedów. Włosi stali się bardziej precyzyjni w oddawanych strzałach. Widać tez było ich ogromną determinację. Już w trzeciej minucie tercji Gianluigi Rosa strzelił pierwszą bramkę. Szwedzi wzmocnili obronę i już coraz rzadziej zapuszczali się w okolicę włoskiej bramki. Dwie minuty przed końcem meczu Włosi wyrównali na 2:2. W piątej minucie dogrywki decydującą bramkę strzeli Gianluca Cavaliere. Włosi wygrali ze Szwecją 3:2.

W drugim meczu Czechy pokonały Koreę 2:0. Pomimo początkowej dominacji Koreańczyków na lodowisku, Czesi po początkowej dezorganizacji przejęli kontrolę nad przebiegiem spotkania. I choć to Koreańczycy, organizatorzy kolejnych zimowych igrzysk paraolimpijskich oddawali więcej strzałów na bramkę, to nasi południowi sąsiedzi okazali się skuteczniejsi. Bramki dla reprezentacji Czech zdobyli Jiri Berger (19 minuta) i znany z elbląskich turniejów hokejowych Tomas Kvoch (41 minuta).

W jutrzejszej rywalizacji o piąte miejsce w turnieju spotkają się Czechy i Włosi a o siódme miejsce zawalczą Koreańczycy i Szwedzi.

Dzisiaj dwa półfinały. O godzinie 13.00 reprezentacja gospodarzy zmierzy się z Norwegią a o 20.00 amerykański pojedynek Stany Zjednoczone-Kanada.