Maciej Krężel z przewodniczką Anną Ogarzyńską zajęli 5 miejsce w superkombinacji. Po slalomie byli na 3 miejscu. Wygrał Rosjanin Valerij Redkozubov.

- Nie jesteśmy specjalistami od supergiganta – powiedział po przyjechaniu na metę nieco smutny Maciej Krężel – nie mamy gdzie trenować tej konkurencji.- Wiadomo, pierwsza reakcja była taka jaka była. Zmartwiliśmy się, gdy zobaczyliśmy wyniki. Ale gdyby ktokolwiek przed igrzyskami powiedział mi, że zdobędziemy 5 miejsce w superkombinacji, to pomyślałabym, ze to maksimum na jakie nas stać. To 5 miejsce jest fajne – dodaje Ogarzyńska.

Siódmego dnia igrzysk paraolimpijskich przyszedł czas na debiutującą na igrzyskach konkurencję para-snowboard i debiutującego w barwach polskich Wojciecha Tarabę. Polak zakończył rywalizację na dobrej 15 pozycji. Kamil Rosiek rywalizując w biathlonie na 15 km który startuje na siedząco uplasował się na 17 pozycji a Witold Skupień na 18.

Para-snowboard po na igrzyskach paraolimpijskich rozgrywany jest pierwszy raz. Biorą w nim udział sportowcy z dysfunkcją kończyn dolnych, najczęściej osoby z amputacjami. Zawodnicy przejeżdżają pojedynczo trzy przejazdy, a do końcowego wyniku brane są dwa najlepsze czasy. Po pierwszym przejeździe Taraba narzekał na warunki, ale z wyniku był zadowolony.

-Trudne warunki – tłumaczył nasz para-snowboardzista – za każdym razem jest inaczej, wczoraj na treningu był inny śnieg, przedwczoraj jeszcze inny, ale warunki wszyscy mamy takie same. Sam nie miałem okazji trenować na tego typu trasach. Cieszę się, że w tej najlepszej 20 nie byłem ostatni.

W drugim przejeździe Taraba jechał pewniej, osiągnął lepszy czas i lepsze 15 miejsce. Jak sam przyznał, nie miał nic do stracenia i postanowił „iść na całość”. Na gorąco po dotarciu na metę tak skomentował swój ostatni przejazd.

-Bardzo trudna, szybka trasa, ale jestem zadowolony. Gdybym znalazł się w pierwszej 15 byłby dla mnie duży sukces.

I tak się stało. Wojciech Taraba znalazł się w najlepszej 15 para-snowboardzistów igrzysk paraolimpijskich w Soczi. W sumie w tej konkurencji wystartowało 33 zawodników. Najlepsi byli Amerykanie, którzy zdominowali całe podium.

zdjecie (1)
zdjecie (2)
zdjecie (3)
zdjecie (4)
zdjecie (5)
zdjecie (6)
zdjecie (7)
zdjecie (8)
zdjecie (9)
zdjecie (10)
zdjecie (11)
zdjecie (12)
zdjecie (13)
zdjecie (14)
zdjecie (15)
zdjecie (16)
zdjecie (17)
zdjecie (18)
zdjecie (19)
zdjecie (20)