Czesi w meczu hokeja na sledżach o piąte miejsce na Igrzyskach Paraolimpijskich pokonali Włochów 3:0. Korea Południowa w rywalizacji o miejsce siódme pokonała Szwecję 2:0.

W popołudniowym meczu pomiędzy kolejnymi gospodarzami zimowych igrzysk paraolimpijskich Korea Południową a Szwecja po wyrównanym meczu Azjaci pokonali Szwedów 2:0.

Wieczorem zmierzyły się zespoły Włoch i Czech o miejsce piąte na turnieju. Pierwsze dwie tercje nieco nudne wskazywały raczej na faworyta Włochów, którzy statystycznie przeważali na lodowisku. Oddawali więcej strzałów na bramkę rywala, byli też częściej w posiadaniu krążka. Jednak zmęczenie turniejem oraz wyraźna mobilizacja Czechów spowodowała, że już w drugiej minucie trzeciej tercji krążek do bramki Włochów posłał kapitan reprezentacji Zdenek Safranek. Włosi próbowali różnymi sposobami pokonać brakarza Michala Vapenka, ale ten był niepokonany. Na dwie minuty przed końcem meczu Michal Geier strzelił druga bramkę dla Czech. Włosi podjęli dramatyczna decyzje o zdjęciu bramkarza i zastąpieniem go zawodnikiem w polu gry. Decyzja ta była fatalna w skutkach, bo zaledwie 40 sekund później Geier ponownie umieścił krążek w pustej bramce Włochów.

Czesi wygrali 3:0, pomimo tego, że Włosi stworzyli więcej groźnych sytuacji. Zabrakło tylko wykończenia. Gratulujemy naszym południowym sąsiadom!!! Igrzyska w Soczi były najprawdopodobniej ostatnimi dla Tomasa Kvocha, znanego w Polsce z elbląskim turnijów hokejowych organizowanych przez IKS ATAK. Tomas długo nie mógł opuścić lodowiska, ze łzami w dziękując ponad 5000 widzów za bardzo żywiołowy doping podczas Igrzysk.

Jutro mecze o medale. O 13:00 zmierzy się Norwegia z Kanadą a w wieczornym finale spotkają się USA i Rosja.