W finale curlingu na wózkach Kanada pokonała zespół Rosji 8:3. W walce o medal brązowy Wielka Brytania wygrała z Chinami 7:3.

Rosjanie w składzie Andrey Smirnov, Marat Romanov, Svetlana Pakhomova, Alexander Shevchenko i Oksana Slesarenko niespodziewanie wygrali pierwszego enda zdobywając aż dwa punkty. Rosyjska publiczność na trybunach oszalała. Jednak doświadczenie Kanadyjczyków, którzy u siebie cztery lata temu w Vanocuver zdobyli złoto okazało się bezcenne. Kolejne endy kończyły się zdobywaniem punktów przez Kanadyjczyków. Nie pomogły kolejne taktyczne próby wybijania kamieni Kanadyjczyków przez Rosjan. Przedstawiciele kraju „klonowego liścia” obronili tytuł mistrza paraolimpijskiego. Złoty zespół Kanadyjczyków zdobył tytuł mistrzowski w składzie: Jim Armstrong, Ina Forrest, Dennis Thiessen, Sonja Gaudet i Mark Ideson.

Carling na wózkach to gra przystosowana dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Osoby niepełnosprawne zaczęły uprawiać ta dyscyplinę w Europie w pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku, a w Ameryce Północnej uprawia się ją od 2002 roku.

Mecze rozgrywane są na takim samym lodowisku jak w curlingu pełnosprawnych (45,72 m x 5 m, bez haków), używa się takich samych kamieni. Jedyne różnice polegają na tym, że kamień wypuszcza się z zatrzymanego wózka (który najczęściej z tyłu przytrzymuje inny zawodnik), nie ma również szczotkowania. Kamienie mogą być wypuszczane za pomocą ręki (zawodnik wychyla się wówczas z wózka) lub poprzez specjalny kij (tzw. extender). Zakończony jest on ruchomą nakładką gdzie wkłada się rączkę kamienia, można go nim pchnąć i nadać odpowiednią rotację. Kamień podczas wypuszczania musi znajdować się na linii środkowej. Każda drużyna musi składać się z zawodników obydwu płci. Mecze składają się z 8 endów .

zdjecie (1)
zdjecie (2)
zdjecie (3)
zdjecie (4)
zdjecie (5)
zdjecie (6)
zdjecie (7)
zdjecie (8)
zdjecie (9)
zdjecie (10)
zdjecie (11)