Tagi

Natalia Partyka

  • Drugi dzień XV Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio nie był zbyt szczęśliwy dla naszej reprezentacji. Biało-czerwoni zdobyli tylko jeden medal. Srebrny krążek przypadł Wojciechowi Makowskiemu, za dystans 100 metrów stylem grzbietowym w kategorii S11. Ponad to polscy paraolimpijczycy uplasowali się czterokrotnie na czwartym miejscu.

  • Natalia Partyka po bardzo zaciętym meczu z Brazylijką Bruną Casta Aleksandre awansowała do finału turnieju tenisowego w klasie 10. Natalia wygrała mecz 3:2, choć pierwszy set należał do Brazylijki (8:11).

  • Polki sensacyjnie pokonały Chinki w finale tenisowych rozgrywek drużynowych i zdobyły złoty medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro!!!!!!

  • Do godziny 13:40 odbywały się pierwsze eliminacje w tenisie stołowym. Z pięciu polskich zawodników, startujących w przedpołudniowych eliminacjach aż czterech wygrało swój mecz, w tym trzy zakończyły się wynikiem 3:0 dla naszych sportowców. Trudno było nie zauważyć zadowolenia na twarzach trenerów i zawodników.

  • Tenisiści stołowi rozpoczęli etap eliminacji w grupach. W Polskiej reprezentacji mamy dwoje faworytów: Patryk Chojnowski i Natalia Partyka.
    - Ale w żadnym wypadku nie jest tak, że nie inni zawodnicy są bez szans medalowych. Nadziei paraolimpijskich mamy w ekipie wiele- zastrzegła trenerka tenisistów.

  • Mamy czwarte złoto. Natalia Partyka łatwo wygrała finałowy mecz z Chinkà Qian Yang 3:0. Z tą samą zawodniczką Natalia walczyła w finale 4 lata temu w Londynie, gdzie kibicom zafundowała pięciosetowy horror. Natalia od Igrzysk Paraolimpijskich w Atenach niepokonana.